Arama Motoru Optimizasyonugoogle ilk sayfa

Web sitesini google’da ilk sayfaya nasıl getiririm diye soranlara bu sayfada uzmanlarımız cevaplar verecek.

 

Google arama motoru sorgu sonuçlarında, web sitenizi ilk sayfaya getirmenin iki yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemleri aşağıda görebilirsiniz.

 

1: Google Adwords (Google Reklam Yayınlama Sitemi) : Adwords ile istediğiniz kelimelere reklam verebilir ve sitenizi olması gereken aramalarda 1 gün içinde ilk sayfaya getirebilirsiniz. Bir örnekle bu sistemi açıklayalım;

Söz konusu firma çelik kapı üreten ve satışını yapan bir yer olsun. Bu firmanın potansiyel müşterileri google’da çelik kapı firmaları gibi bir arama yaptıracaktır. Google adwords hesabını müşterimiz için açarız, firma için reklam kampanyasını oluştururuz. İstenilen kelimelerin analizini yaparak, tıklama başı maliyetlerini belirleriz. Reklamımız bir gün içinde onaylanacaktır.

Adwords maliyetleri tıklama başına ücretlendirilmektedir. Örneğin çelik kapı kelimesinde tıklama başı maliyet 0,80tl diyelim, eğer 100 müşteri reklamınızı tıklar ve sitenize giriş yaparsa 80tl maliyetiniz olacaktır. Tıklama başı maliyet, bahsi geçen kelimede ki reklam veren rekabetine göre belirlenmektedir. Örneğin Beylikdüzü pimapen kelimesinde tıklama başı maliyet 0,25tl olabilir veya çelik kapı kelimesinde 1,75tl olabilir.

Aşağıda çelik kapı kelimesine reklam vermiş olan onurcelikkapi.com  firmasını görebilirsiniz.

google-ilk-sayfa-reklam

1: Google Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) : Google’da sıralama sonuçlarında üst sıralara çıkmanın diğer bir yolu da arama motoru optimizasyonu yapmaktır. Sıralama sonuçlarında ilk 3 reklamdan sonra organik arama sonuçları yayınlanır. Buraya google’un el ile müdahalesi olmaksızın, tamamen sıralama algoritmasının sonuçları yayınlanır. Her sayfada 10 adet organik sonuç çıkar.

Adwords sisteminden en büyük farkı, maliyetleri minumuma düşürmesidir. Çünkü her tıklama için ödeme yapmazsınız. Uzun vadede çok karlı bir çalışma olmaktadır. Tekrar çelik kapı kelimesini örnek verelim. Müşterimiz olan Stildoor Çelik Kapı, çelik kapı kelimesinde ilk sayfada organik sonuçlarda yer alıyor. Aşağıda görebilirsiniz.

google-seo-ilk-sayfa-beylikduzu

Organik aramalarda ilk sayfaya getirdiğimiz birçok firma bulunmaktadır. Sizde sitenizin ilk sayfaya gelmesi ve size yeni müşteriler kazandırmasını istiyorsanız bizimle irtibata geçin, internetten kazanım elde etmeye başlayın.

Telefon : 0 212 875 55 98